![Rizede yolun üzerine 3 katlı bina inşa edildi](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-00:16/Rize'de yolun üzerine 3 katlı bina inşa edildi.jpg)
Rize'de yaşayan bir kişi, arsasının uygun olmaması nedeniyle 3 katlı evini ana kolonları yol üzerine kalacak şekilde yaptı.
Rize'nin Dağınıksu Mahallesi'nde arsası bulunan ve İstanbul'da yaşayan Sadri Kopuz, kendi evini yapmak istedi.
Sahip olduğu arsanın eğimli olması nedeniyle evini inşa etmekte zorlanan Kopuz, çareyi tapulu arsasından geçen mahalle yolunun üzerine beton kolonlar dikmekte buldu.
İnşa ettiği üç katlı evin trafiği de olumsuz etkilemediğini de belirten Kopuz, "Her taraf dere, tepe. Adam biraz düz yer buldu mu oraya evini kondurmaya çalışıyor. Biz de ona fikir verdik, yolun üstüne ev yap diye. O da bu evi yaptı. Altından arabalar geçebiliyor. Yola engel olacak herhangi bir şey yok. 3-4 yıl önce itfaiye arabası geldi altından geçemedi. Ondan sonra yolu 30 santimetre daha düşürdük. Şu an yolun yüksekliği 5 metredir. Şu an herhangi bir sorun yok" diye konuştu.
![Rize'de yolun üzerine 3 katlı bina inşa edildi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2016/10/21/s_4263.jpg)
![Rize'de yolun üzerine 3 katlı bina inşa edildi](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2016/10/21/e_4399_1.jpg)