![PKK vatandaşın yaptığı köprüyü patlattı](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-18:32/PKK vatandaşın yaptığı köprüyü patlattı.jpg)
PKK'lı teröristler Konur Vadisi'nde vatandaşlarca ağaçtan yapılan köprüyü, el yapımı patlayıcıyla kullanılamaz hale getirdi.
2 Eylül'de ilçeye bağlı Konur ve Uğuraçan köyleri ile bu köylere bağlı Aktütün, Yeşilbayır ve Dereyanı mezralarına ulaşımı sağlayan iki köprünün PKK'lı teröristlerce yerleştirilen patlayıcıyla kullanılamaz hale getirilmesinin ardından vatandaşlar, ihtiyaçlarını karşılamak için dereye ağaçtan köprü yaptı.
Bu defa vatandaşların yaptığı ağaçtan köprüyü hedef alan terör örgütü mensupları, el yapımı patlayıcı yerleştirdikleri köprüyü kullanılamaz hale getirdiler.
Köprünün yakılmasıyla bölgedeki yerleşim yerlerine ulaşımın sağlanamadığı bildirildi.
Konur Vadisi'nde yaşayan Kürt vatandaşlar, terör örgütünce bölgelerindeki köprü ve baz istasyonlarına yönelik terör saldırılarına bir süre önce tepki gösterip, yürüyüş düzenlemişti. Yürüyüş esnasında vatandaşlar, ulaşım ve iletişimlerinin engellenmesine neden olan saldırıları kınamıştı.
Şemdinli'de PKK köprüyü yıktı vatandaşlar yenisini yaptı haberi
Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)
![PKK vatandaşın yaptığı köprüyü patlattı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2015/09/30/esh_2897_1.jpg)
![PKK vatandaşın yaptığı köprüyü patlattı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2015/09/30/esg_911.jpg)