![Sivasspor yine iyi başlayamadı](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-21:38/Sivasspor yine iyi başlayamadı.jpg)
2017-2018'in ilk haftasında Akhisar'a 1-0 yenilen kırmızı-beyazlılar, Süper Lig'de mücadele ettiği son 4 sezonda açılış maçlarını kazamadı.
Demir Grup Sivasspor, Süper Lig'de mücadele ettiği son 4 sezondaki açılış maçlarında 3 yenilgi ve 1 beraberlik aldı. TFF 1. Lig'de şampiyon olarak bir sezon aranın ardından Süper Lig'e dönen kırmızı-beyazlılar, 2017-2018'in ilk haftasında dün deplasmanda Akhisar Belediyespor'a 1-0 yenildi.
Sezon öncesi kadroda revizyona giden ve önemli takviyelerle lige iyi bir başlangıç yapmak isteyen teknik direktör Samet Aybaba yönetimindeki Sivas ekibi, Süper Lig'de mücadele ettiği son 3 sezonda olduğu gibi 2017-2018'e de galibiyetle başlayamadı.
Süper Lig'de 12. sezonunu geçiren Demir Grup Sivasspor, açılış maçlarında aldığı başarısız sonuçlarla dikkati çekti.
Kırmızı-beyazlı ekip, ligde mücadele ettiği 12 sezonda çıktığı açılış maçlarında 6 kez yenildi. Söz konusu karşılaşmaların 3'ünde rakiplerine üstünlük sağlayan Sivas ekibi, 3 maçtan da beraberlikle ayrıldı.
Demir Grup Sivasspor, sezon açılış maçlarında 2007-2008'de deplasmanda Trabzonspor'u 3-0, 2010-2011'de sahasında Galatasaray'ı 2-1 mağlup etti. Kırmızı-beyazlı ekip, sezon açılış maçlarındaki son galibiyetini ise 2012-2013'te dış dahada Gaziantepspor'u 1-0 yenerek elde etti.
Sivas ekibi, bu maçın ardından Süper Lig'de oynadığı 4 açılış müsabakasında Kayserispor ve Akhisar Belediyespor'a 1-0, Gaziantepspor'a 2-1 yenildi, Galatasaray ile 2-2 berabere kaldı. Sezon açılışlarında 7'si iç sahada 12 maça çıkan kırmızı-beyazlılar, bu karşılaşmalarda 13 kez fileleri havalandırdı, kalesinde ise 14 gole engel olamadı.
![Sivasspor yine iyi başlayamadı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kralspor/2017/08/13/sivasspor-yine-iyi-baslayamadi_001.jpg)