Kars’ta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen okullararası kros yarışmasında öğrenciler baygınlık geçirdi.
Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğüne ait spor merkezi önünde yıldızlar ve gençler kategorisinde düzenlenen ortaokul ve lise öğrencilerinin kros yarışması çekişmeli geçti.
Dereceye girebilmek için eksi 15 derecede büyük mücadele veren yarışmacılardan çoğu baygınlık geçirdi. Bayılan öğrencilere ilk müdahaleyi ambulanslarda sağlık ekipleri yaptı.
Kars’ta eksi 15 derecede bayıltan koşu VİDEO
Soğuk havada ve karlı zeminde yapılan kros yarışmasında finişe gelen öğrencilerin çoğu fenalaşırken, yere düşen ve baygınlık geçiren bazı öğrenciler bir süre dinlendikten son kendine gelebildi.
Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)