Karlı yolda kontrolden çıkan öğrenci servis minibüsü takla attı. Kazada 1 öğrenci öldü, sürücü ve 6 öğrenci yaralandı.
Samsun’un Yakakent ilçesi Kuzuören Mahallesi'ndeki Yakakent Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerini taşıyan servis minibüsü, sabah saatlerinde sürücüsünün karlı yolda direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu takla attı.
Kazada, 1 öğrenci hayatını kaybetti, sürücü ve 6 öğrenci yaralandı.
İhbar üzerine bölgeye sağlık ekipleri sevk edildi.
İlk müdahalesi kaza yerinde yapılan yaralılar, ilçe devlet hastanesine kaldırılarak tedaviye alındı.
Samsun'da öğrenci servisi kazası: İkizlerden biri hayatını kaybetti ViDEO
Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, Yakakent Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerini taşıyan servis minibüsünün kaza yaptığı belirtilerek, “Kaza sonucu 1 öğrencimiz hayatını kaybetmiş, 6’sı öğrenci ve 1’i servis sürücüsü olmak üzere toplam 7 kişi yaralanmıştır. Kazada yaralanan öğrencilerimize ve servis şoförüne acil şifalar diler, hayatını kaybeden öğrencimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, arkadaşlarına ve eğitim camiamıza başsağlığı dileriz.” denildi.
Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)