![Müslüman olmak mıdır sorun](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-11:44/Müslüman olmak mıdır sorun.jpg)
Batılıların çok sevdiği yazarlarımız, Kabe'deki faciayı din üzerinden tartışıyorlar..
Petrol zengini, parayla oynayan Arabistan'ın gariban hacıları sömürmesi, doğru dürüst bir organizasyonu becerememesi yıllardır tekrar eden facialar, ihmal, organizasyon eksikliği.. Bunlar neden tartışılmaz da hemen "Müslümanlar hep böyle" denilip Batılılara şirin görünmeye çalışılır..
İşte 5 yıl önce Almanya'nın göbeğinde olan bir facia ki Almanlar organizasyon, disiplin manyağı bir ülke ama korkunç bir facia oldu kimse kalkıp "Hıristiyanlar hep böyle" diye olayı din üzerinden tartışmadı..
2010 yılında Almanya'da organize edilen bir faciada 1 milyon insan tünelde birbirini ezdi, 21 kişi hayatını kaybetti, 340 kişi de yaralandı.
Almanya'da dünyanın gündemine oturan bu olayla ilgili tartışmalar hiç bitmedi ama bir kez olsun kimse faciayı Almanlar'ın dinine bağlamadı, ülke olarak Almanya'nın organizasyon kaabiliyeti sorgulandı..
![Müslüman olmak mıdır sorun](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2015/09/25/ui_6223.jpg)
![Müslüman olmak mıdır sorun](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2015/09/25/mustafa-akyol_5421.jpg)
![Müslüman olmak mıdır sorun](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2015/09/25/almanya_4357.jpg)
![Müslüman olmak mıdır sorun](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2015/09/25/almanya_8403.jpg)