![Fenerbahçe seriyi 2-0 yaptı](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-22:49/Fenerbahçe seriyi 2-0 yaptı.jpg)
THY Euroleague play-off çeyrek final 2. maçında Baskonia'yı konuk eden Fenerbahçe Doğuş, rakibini 95-89 yenerek seriyi 2-0 yaptı ve Final-Four yolunda büyük bir adım attı.
Play-off çeyrek final ikinci maçında Baskonia'yı konuk etti. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda oynanan mücadeleyi temsilcimiz 95-89 kazanarak seride 2-0 öne geçti.
Üç galibiyete ulaşacak takımın 18-20 Mayıs'ta Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenecek Final Four'a yükseleceği eşleşmenin üçüncü maçı, 24 Nisan Salı günü İspanya'da oynanacak.
Maça etkili başlayan Fenerbahçe Doğuş ilk çeyreği 25-23 devreyi ise 53-49 önde kapadı. İkinci yarıya istediği gibi başlayamayan Fenerbahçe Doğuş ilerleyen bölümlerde oyun üstünlüğünü eline aldı ve çeyreği de 71-68 önde bitirdi.
Son çeyrekte de rakibine şans tanımayan Fenerbahçe Doğuş sahadan 95-89 galip ayrılarak seride 2-0 öne geçti.
![d Fenerbahçe seriyi 2-0 yaptı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/kralspor/2018/04/20/fenerbahce-seriyi-2-0-yapti_001.jpg)