![Perseid meteor yağmuru için kamp kurdular](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-21:35/Perseid meteor yağmuru için kamp kurdular.jpg)
Bilecik'in Gölpazarı ilçesine bağlı Kurşunlu köyünde büyükşehirden gelen aileler burada kamp kurarak göktaşı yağmurunu izliyor.
Bilecik'in Gölpazarı ilçesine bağlı Kurşunlu köyünde girişimci bir kadının başlattığı turizm projesi kapsamında büyükşehirlerden köye gelen aileler, halk arasında "yıldız kayması" olarak bilinen göktaşı yağmurunu izlemek için dağda çadır kurdu.
İlçeye 7 kilometre uzaklıktaki köye eşleri ve çocuklarıyla birlikte "Sıra dışı okur" unvanına sahip 55 yaşındaki Bedriye Engin'in öncülüğünde gelen aileler, Aşıklar çeşmesi mevkisinde gece yarısından itibaren göktaşı yağmurunu takip ettiler.
Perseid meteor yağmuru için kamp kurdular VİDEO
Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)
![Perseid meteor yağmuru için kamp kurdular](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2017/08/14/asd_7028.jpg)
![Perseid meteor yağmuru için kamp kurdular](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2017/08/14/sd_6819.jpg)
![Perseid meteor yağmuru için kamp kurdular](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2017/08/14/sd_80.jpg)
![Perseid meteor yağmuru için kamp kurdular](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2017/08/14/sd_4279.jpg)
![Perseid meteor yağmuru için kamp kurdular](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2017/08/14/asd_7201_2.jpg)