![PKKlılar yine okul yaktı](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-00:54/PKK'lılar yine okul yaktı.jpg)
Van'da PKK'lılar, dün gece camlarını kırarak içine girdikleri okulu ateşe verip kaçtı.
Dün gece bir grup PKK'lı, Kurubaş Mahallesi'ndeki Kinyas Kartal İlk ve Ortaokulu'nun camını kırdı. PKK'lılar, daha sonra içine girdikleri okulu patlayıcı ve yanıcı maddeler atarak ateşe verdikten sonra kaçtı.
Okulun giriş katında büyük hasara yol açan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Giriş katında bulunan öğretmenler odası ve idare bölümü küle dönerken, okulun elektrik tesisatı ve bilgisayarlar ve elektronik malzeme de tamamen yandı. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, öğrenciler ve öğrenci velileri okulu yakanlara tepki gösterdi.
Okulda 200 bin liralık hasar meydana gelirken, Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin "Bu bir vahşet örneği ve dehşet vericidir" dedi.
Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)
![2](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2016/04/10/2_6776.jpg)
![PKK'lılar yine okul yaktı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2016/04/10/2_8578.jpg)
![PKK'lılar yine okul yaktı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2016/04/10/3_3162_1.jpg)
![PKK'lılar yine okul yaktı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2016/04/10/4_8145.jpg)
![PKK'lılar yine okul yaktı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2016/04/10/6_1245.jpg)