![Tokat 2024 Yerel Seçim Anketinden O Parti Önde Çıktı!](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-19:22/Tokat 2024 Yerel Seçim Anketinden O Parti Önde Çıktı!.jpg)
Tokat’ta gerçekleştirilen yerel seçim anketi sonuçları, HBS Araştırma Şirketi tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. Şubat ayında, %47 kadın ve %53 erkek katılımcı ile yüz yüze görüşme yöntemiyle yapılan anketin sonuçlarına göre, Tokat Merkez İlçesi’nde seçmen tercihleri belirlendi.
Anket sonuçlarına göre, AK Parti %42,3 ile birinci sırada yer alırken, MHP %27,4 ile ikinci, CHP %9,7 ile üçüncü ve İYİ Parti %8,1 ile dördüncü sırada yer aldı. “Diğer” seçeneğini tercih edeceklerin oranı %4,8 olarak belirlenirken, kararsız seçmen oranı ise %7,7 olarak kaydedildi.
The post Tokat 2024 Yerel Seçim Anketinden O Parti Önde Çıktı! appeared first on Yesil Niksar Yerel Haber Sitesi.