![Üniversite e-Kayıt İşlemleri Başladı: İşte Yapmanız Gerekenler](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-08:15/Üniversite e-Kayıt İşlemleri Başladı: İşte Yapmanız Gerekenler.jpg)
2019 üniversite yerleştirme maratonu sona yaklaşıyor. Sınavların ve tercihlerin ardından yerleştirme sonuçlarının da açıklanmasıyla birlikte, binlerce genç üniversiteye yerleşti. Son dönemde e-Devlet’e gelen YÖK hizmetlerinden Üniversite E-Kayıt sistemi, öğrencilerin okula gitmeden kayıt yapmalarını sağlıyor.
YKS yerleştirme sonuçlarından sonra yapılan açıklamaya göre, 21 Ağustos 2019 tarihine kadar devam edecek e-kayıt işlemlerinin ardından öğrencilerin, yerleştikleri üniversite ve fakültesiyle iletişimde kalması gerekiyor.
İndirdiğiniz barkodlu belge üniversite öğrencilik hayatınız boyunca saklamanız gereken resmi bir evraktır. Ayrıca okulda yapacağınız ön işlemlerde bu belgeyi olası sorunlara karşı yanınızda taşımanızı tavsiye ediyoruz.
Eğer e-Devlet şifreniz yoksa, size en yakın PTT şubesine gidip şifrenizi alabilirsiniz.