![Z Kuşağı Çocukların Parayla İlgili Büyük Bir Sorunu Var: Sayamamak](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-20:52/Z Kuşağı Çocukların Parayla İlgili Büyük Bir Sorunu Var: Sayamamak.jpg)
İngiltere’deki University College London’da yapılan bir araştırmaya göre ebeveynlerinin sürekli olarak kredi ya da banka kartı ile ödeme yaptığını gören 2000 sonrası doğan çocukları içine alan Z kuşağı, para üstü hesaplamada son derece başarısız durumdalar.
İLGİLİ HABER
Türkiye'deki Z Kuşağın Neredeyse Yarısı Devlet Memuru Olmak İstiyor
Araştırma sonuçlarına göre Z kuşağı, nakit paraya tamamen yabancı. Araştırmacılar, çocukların para hesapları konusunda bu kadar yetersiz olmalarının nedenini cep harçlığı kültürünün bitmesine bağlıyorlar. Araştırmacılar, çocukların nakit paradan uzaklaşmasının, finansal okuryazarlığı da etkilediğini dile getiriyorlar.