![Erimiş Alüminyumun Kavunun İçerisine Döküldükten Sonra Şekli](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-10:56/Erimiş Alüminyumun Kavunun İçerisine Döküldükten Sonra Şekli.jpg)
TheBackyardScientist’ın iki hafta önce bir videosunu paylaşmıştık. Erimiş haldeki alüminyumu bir karpuzun içerisine döken ekip, alüminyumun almış olduğu şekli ortaya çıkarmıştı. (karpuz çekirdeklerinin olduğu bölümün şeklini almıştı. izlemeyenler varsa şuradan göz atabilirler) Bu sefer karpuz yerine kavun kullanarak bir deney yapan TheBackyardScientist kanalı, alüminyumun yine çok enteresan forma dönüşmesini görmemizi sağladı.
Karpuzda olduğu gibi kavunda da bir delik açan videodaki arkadaş, sonra erimiş haldeki alüminyumu kavunun içerisine döküyor. Biraz kurumasını bekledikten sonra kavunu ortadan ikiye bölerek kesen TheBackyardScientist ekibi, alüminyumun dönüştüğü maddeyi ortaya çıkardı.
Kurumuş haldeki alüminyumu gördüğümde görüntüsü bana ilk olarak ‘insan kalbi’ni andırdı. (Mortal Kombat’taki Kano’nun fatality’de yaptığı gibi kalp çıkarmışlığım var, yoksa nereden andırsın) Bu ilgi çekici videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.