![TOKAT VE İLÇELERİNDE İSİMLER KESİNLEŞTİ, BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI BELLİ OLDU](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-11:01/TOKAT VE İLÇELERİNDE İSİMLER KESİNLEŞTİ, BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI BELLİ OLDU.jpg)
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler için adaylarını belirlemeye devam ediyor. Parti, yaptığı açıklamayla Tokat ve ilçelerindeki belediye başkan adaylarını da açıkladı.
Buna göre, Tokat Belediye Başkan adayı, kamuoyunda “Efsane Vali” olarak tanınan Recep Yazıcıoğlu’nun oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu oldu. Yazıcıoğlu, 42 yaşında ve iş insanı.
Tokat’ın ilçelerinde ise şu isimler MHP’den belediye başkan adayı gösterildi:
Tokat – Mehmet Kemal Yazıcıoğlu
Erbaa – Ertuğrul Karagöl
Turhal – Orhan Yaylı
Zile – Ali Özkan
Almus – Bekir Özer
Niksar – Azmi Yıldırım
Artova – Nazif Çuhacı
Sulusaray – Davut Kılıç
Yeşilyurt – Muhsin Yılmaz
Pazar – Şerafettin Pervanlar
Reşadiye – Ergül Ünal
Başçiftlik – Gürsel Bayram
MHP’nin Tokat ve ilçelerindeki belediye başkan adayları, önümüzdeki günlerde düzenlenecek tanıtım toplantılarıyla kamuoyuna tanıtılacaklar.
Yazıcıoğlu’nun Adaylığı İlgiyle Karşılandı
Tokat Belediye Başkan adayı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu’nun adaylığı, kentte büyük ilgiyle karşılandı. Yazıcıoğlu, babası Recep Yazıcıoğlu’nun Tokat’ta valilik yaptığı dönemde kentte sevilen bir isimdi.
Yazıcıoğlu, adaylığıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Babamdan devraldığım bu bayrağı onur ve gururla taşıyacağım. Tokat’ı hak ettiği yere getirmek için çalışacağım” dedi.