![Muhtaç Olduğumuz Kuru Soğan Hakkında Sosyal Medya da Sessiz Kalmadı](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-22:58/Muhtaç Olduğumuz Kuru Soğan Hakkında Sosyal Medya da Sessiz Kalmadı.jpg)
Türk toplumu zor günlerden geçiyor. Daha bir sene öncesine kadar elektronik, giyim, taşıt gibi kalemlerdeki yüksek enflasyonu konuşurken ibre yemeklerimizin olmazsa olmazı soğana kadar geldi. 'Ortalama şu kadar lira oldu.' diyemiyoruz çünkü kendisi soğan ekmek edebiyatı yapılamayacak kadar pahalı. Hatta bazı yerlerde fahiş fiyata rağmen bulamıyoruz veya bildiğimiz soğanlarla pek alakası olmayan ithal soğanımsıları kullanmak zorunda kalıyoruz.
Hal böyle olunca da yerel seçim gündemlerine, verilmeyen mazbatalara rağmen soğan da sosyal medyada en çok konuşulan konuların başında geliyor.
Bakalım halkımız ne düşünüyor?