(İmaj kredisi: AMD AIB Ortakları)
Asus’un tanıtımı yapıldı iki yeni RX 7600 XT SKU’suFabrikada hız aşırtmalı Dual ve TUF Gaming çeşitleri dahil. TUF Gaming modeli, markanın ünlü üç fanlı soğutucu tasarımına ve 2,96 yuva kalınlığına sahip olan daha güçlü bir modeldir. Güç, “askeri sınıf 20K kapasitörler” aracılığıyla filtrelenir ve ek güç, iki adet PCIe 8 pinli güç konektörü aracılığıyla sağlanır.
XFX tasarımlarına benzer şekilde TUF Gaming, grafik kartının ucunda, havanın soğutucudan geçmesine olanak tanıyan bir geçişli hava akışı tasarımına ve sıcak havanın hızlı bir şekilde dışarı atılması için arka arka plakadaki bir oyuklara sahiptir. Estetik olarak kartın yan tarafında RGB vurgulu aydınlatma ile askeri temalı gri bir kaplama bulunuyor.
Dual modeli, adından da anlaşılacağı gibi, Asus’un çift fanlı soğutucu tasarımına sahip giriş seviyesi/kompakt modelidir. Kart, TUF Gaming muadilinden çok daha küçük olup 2,5 yuva kalınlığında ve 227 mm uzunluğundadır. Dual ne yazık ki askeri sınıf 20K kapasitörlerle birlikte gelmiyor, ancak ek güç tek bir 8 pinli konnektörle sağlanıyor (iki yerine, çift 8 pinli konnektörlerin bulunmadığı alt uç sistemlerle uyumluluğu artırıyor).
Bu kartın ilginç bir özelliği, soğutucu kanatçıklarının dikey yerine kart boyunca yatay olarak ilerlemesidir. Bu tasarım, sıcak egzoz havasının soğutucudan soğutucunun yan tarafı yerine ön ve arka kısmına doğru hızlanmasını sağlar. Bu, yan açıklığın son derece kısıtlayıcı olduğu bazı kasalarda ideal olabilir ve üflemeli tip soğutuculara benzer şekilde havayı yalnızca ön ve arkadan dışarı çıkaran ısı emici tasarımlarını teşvik eder. Estetik olarak Dual, yan tarafında beyaz Radeon metniyle eşleştirilmiş parlak ve mat unsurlara sahip, gizli siyah bir tasarıma sahiptir.
Gigabayt
Şimdilik Gigabyte’ın RX 7600 XT için tek bir SKU’su var: fabrikada hız aşırtmalı RX 7600 XT Oyun OC. Bu model, arka plakada arkadan bir kesik bulunan güçlü bir üçlü fanlı soğutma çözümü (tıpkı diğer tüm üçlü fanlı kartlar gibi) ve GPU ile doğrudan temas kuran beş bakır ısı borusuyla birlikte geliyor. Kart, bitişikteki iki dış fanın ters yönünde dönen merkezi bir fana ve gelişmiş hava akışı verimliliği için kısıtlayıcı olmayan bir örtüye sahip Gigabyte’ın Windforce soğutucu tasarımıyla birlikte geliyor.
Estetik olarak kartın gri vurgulu mat siyah bir örtüsü ve gri bir arka plakası var. GPU’nun sağ tarafında kurulu küçük Gigabyte logosunda bir miktar RGB aydınlatma var.
ASRock
Resim 1 ile ilgili 2
(İmaj kredisi: AMD AIB Ortakları)
(İmaj kredisi: AMD AIB Ortakları)
ASRock’ta var iki yeni RX 7600 XT SKU’su — beyaz Steel Legend OC ve siyah Challenger OC. Steel Legend OC, ince, çift yuvalı, üç fanlı soğutucu tasarımı ve RGB aydınlatmalı fanlarla tam beyaz renk temasıyla bu ikisinin daha güçlü modelidir. GPU ve VRAM alanı, nikel kaplı bakır taban plakası ve ASRock’un birbirleriyle ve bakır taban plakasıyla teması en üst düzeye çıkarmak için kare şekilli “Ultra-fit” ısı boruları aracılığıyla soğutulur. Ayrıca soğutma etkinliğini artırmak için kartın arka plakasının ucunda büyük bir kesik var.
Challenger OC, ASRock’un kompakt, çift yuvalı, çift fanlı soğutma yapılandırmasına ve mat siyah renk şemasına sahip giriş seviyesi kartıdır. Ancak Asus Dual’den farklı olarak bu kartta, diğer tüm üçlü fan seçenekleri gibi iki adet PCIe-8 pin konektörü ve ekstra hava akışı için arka plakanın ucunda bir kesik bulunuyor. Challenger OC ayrıca, ısı dağıtımını iyileştirmek için Steel Legend OC ile aynı ultra uyumlu ısı borularıyla birlikte gelir.
Popular Articles
Latest Articles