![Halk Müziğine yeni soluk! Yahya Deniz Cura sosyal medyada büyük beğeni topladı](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-02:57/Halk Müziğine yeni soluk! Yahya Deniz Cura sosyal medyada büyük beğeni topladı.jpg)
Yahya Deniz Cura ile Yaptığı Müzik Projeleriyle Sosyal Medyada Büyük İlgi Topladı…
Çektiği Kısa Videolarla Milyonlara Ulaşan Yahya Deniz ,Türk Halk Müziği Ezgilerini Gençlere ve daha geniş kitlelere tanıtmak , kültürel ve sanatsal Değerlerimizi kaybetmemek adına çalışmalarına devam edeceğiniz söyledi…
YAHYA DENİZ KİMDİR?
Yahya Deniz İstanbul'da doğdu Erzincan Kemahlı 23/04/1992 doğumlu küçük yaşta bağlama çalmaya başladı .. düğünlerde çalmaya başladı okul korolarında dereceler aldı TRT gençlik korosunda yer aldı. Sakarya Üniversitesi devlet konservatuvarında okudu … müzik öğretmenliği yaptı bir çok TV kanallarında boy gösterdi …