![Galatasarayın Şampiyonlar Ligindeki son golünü atmıştı: 2. Lig takımına imzayı attı! Fatih Terimin vazgeçilmeziydi!](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-21:54/Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki son golünü atmıştı: 2. Lig takımına imzayı attı! Fatih Terim'in vazgeçilmeziydi!.jpg)
2019-2020 sezonunun yaz transfer döneminde Fatih Terim'in ısrarları sonucu Galatasaray'a transfer olan golcü futbolcu Adem Büyük, Galatasaray'ın Devler Ligi'ndeki son golünü kaydederek tarihe geçmişti. 35 yaşındaki forvetin yeni durağı herkesi şaşırttı.
2019-2020 sezonunun yaz transfer döneminde Fatih Terim'in ısrarları sonucunda Yeni Malatyaspor'dan ayrılarak Galatasaray'a imza atan golcü futbolcu Adem Büyük'ün yeni takımı herkesi şaşırttı.
Bir sezon terlettiği Galatasaray formasıyla 34 maça çıkarak sarı-kırmızılı ekibe 11 gol 1 asistlik katkı yapan 35 yaşındaki golcü futbolcu Adem Büyük'ün yeni takımı futbolseverleri şaşkınlığa uğrattı.
Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra Yeni Malatyaspor'a geri dönen, geçtiğimiz yaz transfer döneminde ise Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Manisa FK'ya imza atan Adem Büyük, Ege temsilcisinin formasını 17 maçta terletirken takımına 4 gol 3 asistlik katkı sağladı.
Golcü futbolcunun TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Çorum FK ile anlaşmaya vardığı ve sezonun geri kalan kısmında Çorum FK formasını terleteceği öne sürüldü.
Süper Lig'e yükselme mücadelesi veren takımının en tecrübeli isimleri arasında yer alan Adam Büyük, son olarak 2019-2020 sezonunda Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden Galatasaray'ın Devler Ligi'ndeki son golünü kaydetmişti.
Golcü futbolcu söz konusu dönemde Devler Ligi'nde PSG ve Club Brugge karşılaşmalarında forma şansı bulmuş ve 26 Kasım 2019'da Club Brugge ile oynan karşılaşmada Belçika ekibinin filelerini havalandırmıştı. Adem Büyük'ün o golü sarı-kırmızılı ekibin Devler Ligi'ndeki son golü olarak kayıtlara geçmişti.