![Trabzonspor aradığı golcüyü buldu: Fırtına gol makinesine kavuşuyor! Geri sayım başladı...](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-13:45/Trabzonspor aradığı golcüyü buldu: Fırtına gol makinesine kavuşuyor! Geri sayım başladı....jpg)
Transfer sezonunun en hareketli takımlarından biri olan Trabzonspor, yeni golcüsüne kavuşmak için geri sayıma geçti. Fırtına, yeni golcüsünü Hırvatistan'da buldu...
Yeni sezon çalışmalarını Hırvat teknik adam Nenad Bjelica yönetiminde sürdüren Trabzonspor, yurt dışı kampını tamamladı. Çalışmalarını Trabzon'da sürdüren bordo-mavili ekip, yarın akşam evinde Yunan ekibi AEK ile kozlarını paylaşacak. Transfer sezonunun en hareketli takımları arasında yer alan Karadeniz temsilcisi golcü transferinde mutlu sona ulaşmak için artık resmen geri sayıma geçti.
Gelecek sezon şampiyonluğa ulaşmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Trabzonspor'da sıcak saatler yaşanıyor. Transfer çalışmalarını Bjelica'nın raporu doğrultusunda sürdüren bordo-mavili ekip, bir transferi daha bitirmek için geri sayıma geçti.
Geçen sezon Umut Bozok ve Maxi Gomez'den beklenen katkıyı alamayan Trabzonspor, yeni bir golcü arayışına başladı. Nenad Bjelica'nın raporu doğrultusunda transfer çalışmalarını yürüten bordo-mavili ekip, Hırvat ekibi Dinamo Zagreb formasını terleten Bruno Petkovic'in transferini sonuçlandırmak için düğmeye bastı.
Bordo-mavili ekibin başkanı Ertuğrul Doğan, dün akşam TRT Spor canlı yayında Erbatur Ergenekon'un sorularını yanıtlayarak Hırvat golcünün transferini bitirmeye çalıştıklarını açıkladı. Başkan Doğan, "Bizde istediği 2 yıldız oyuncu vardı. Orsic ve Petkovic.. Petkovic ile alakalı ciddi çalışmamız var. Kulübüyle görüşüyoruz. Şampiyonlar Ligi elemeleri var ve bu süreci geçmek istiyorlar. " dedi.
Hırvat ekibinin Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalması halinde tecrübeli golcünün Trabzonspor'a transfer olmasına kesin gözüyle bakılıyor.
Geçen sezon 42 maçta görev alan golcü futbolcu, takımına 14 gol 9 asistlik katkı sundu.