CEV Avrupa Şampiyonası Yarı Finali’nde Hollanda’ya 93 dakikada 3-0 mağlup olan Filenin Sultanları final şansını kaybetti.
İlk teknik molaya 8-6 geride giren kızlarımız ikinciye girerken de 16-14 mağluptu.. Tüm takım etkili oynayan Hollanda karşısında Polen'in silik kaldığı seti Neriman'ın çabasına rağmen 25-22 kaybettik.
6-6 ile çekişmeli başlayan sette üst üste sayılar alan Hollanda 11-6 öne fırladı. İkinci teknik molaya girilirken de 16-11 öndeydi Hollanda.. Blok kuramadığımız sette rakibin iyi servisi karşısında iyi hücum edemedik. Portakalların çabuk hücumu karşısında blok yapamadığımız seti 25-18 kaybettik.
3. sette de ilk teknik molaya 8-4 mağlup giren ay yıldızlı kızlar, ikincide ise 16-10 gerideydi. Nilay ve Hande'nin girişiyle toparlanan Sultanlar, rakibin servis hataları nedeniyle 3 kez set sayısı attığı ve çok iyi mücadele ettiği seti 28-26, maçı da 3-0 kaybetti.