![Atatürkü indiren CHPli MYKda](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-14:26/Atatürk'ü indiren CHP'li MYK'da.jpg)
CHP'de Atatürk portresini indiren milletvekili tartışması sürüyor.
"Odasındaki Atatürk fotoğrafını indiren miletvekili" olarak anılan Zeynep Altıok'un MYK'ya alınması CHP'yi karıştırdı. Partililer "Atatürk'le sorunu olanın bizimle sorunu vardır" tepki gösterdi.
Eski CHP Milletvekili Şahin Mengü, net konuştu: O kişi Zeynep Altıok.
"Danışmanlar da sekrederler de elbette Kılıçdaroğlu da o ismi biliyor" diyen, CHP'liler Altıok'un, bu olaydan sonra MYK'ya alınmasını eleştirdi.
CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, yaşananlara tepkili. "Nedense içimden geldi bugün. TBMM'deki odama bir Atatürk fotoğrafı daha asacağım" diyen Özcan, "Artık sözün bittiği yerdeyiz nereye kadar susacağız. Bugün yaşananlar açıkça meydan okumadır. İnceldiği yerden kopar.
Benim tabana karşı sorumluluğum var sadece" ifadesini kullandı.
![zeynep altıokk](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/diger/2016/01/26/zeynep-altiokk_7100.jpg)