![Kulu’da halk yağmur duasına çıktı](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-16:11/Kulu’da halk yağmur duasına çıktı.jpg)
Konya'da yağışsız ve kurak geçen günler nedeniyle halk, yağmur duasına çıktı.
Konya'nın Kulu ilçesinde, yağışsız ve kurak geçen günler nedeniyle ekili alanlarda mahsullerin istenilen verime ulaşmaması üzerine yağmur duasına çıkıldı.
İlçe Müftüsü İbrahim Kacaroğlu’nun vaazı ile kılınan öğle namazına müteakip gerçekleşen yağmur duasına, mahalle halkının yanı sıra çevre mahallelerden de vatandaşlar katıldı. Dua sonrası gıda yardımında bulunularak yemek ikram edildi.
Mahalle Muhtarı Alim Öztüre, her yıl nisan ayında yağmur duası için bir araya geldiklerini söyleyerek, katılanlara teşekkür etti.
Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)
![Kulu’da halk yağmur duasına çıktı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/ajans/2019/04/13/9f185990-642a-4d99-8029-0eae8c81bdcc.jpg)
![Kulu’da halk yağmur duasına çıktı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/ajans/2019/04/13/08776069-dae9-4e94-bebd-b9b89175b4aa.jpg)
![Kulu’da halk yağmur duasına çıktı](https://icdn.ensonhaber.com/crop/703x0/resimler/ajans/2019/04/13/bbdd7886-5d3e-4366-914c-56242fb8e957.jpg)