Afrin’de canlı bomba eylemi hazırlığında olan 2 PKK/KCK-PYD/YPG’li kadın terörist yakalandı. Kadınların üzerinde 5,6 kilogram C4 tipi plastik patlayıcı bulundu.
Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı koordinesindeki Hatay İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Suriye Görev Gücü (Afrin) ekipleri, 2 yabancı uyruklu kadının canlı bomba eylemi için Azez üzerinden Afrin'e geleceği bilgisini aldı.
Ekipler hemen operasyon için düğmeye bastı.
PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü mensubu 2 kadın terörist, eylemlerini gerçekleştiremeden yakalandı.
Teröristlerin üzerlerinde yapılan aramada, Alpha Fire uzaktan kumanda düzenekli, toplam 5,6 kilogram C4 tipi plastik patlayıcı yüklü, demir bilyelerle güçlendirilmiş, 4 adet elektrikli fünye ateşleme sistemi olan canlı bomba yeleği ele geçirildi.